Fotograf ślubny Rzeszów Krystian Gacek

Profesjonalny reportaż ślubny

Odkryłem, że wprawdzie aparat fotograficzny nie jest w stanie wyrazić duszy, ale może to zrobić fotograf! Zaufało mi już ok. 200 par ślubnych.

Cechy dobrego fotografa ślubnego w Rzeszowie

W niektórych dziedzinach zawodowych talent ma olbrzymie znaczenie. Jednym z tego przykładów jest fotografia ślubna. Nikt z nas nie rodzi się świetnym programistą - aby nim zostać, należy poświęcić długie lata na zdobywanie umiejętności i samą praktykę. Do robienia zdjęć trzeba mieć już jakiś talent. To dlatego nie każdy fotograf ślubny w Rzeszowie po szkole fotograficznej osiąga sukces w swojej branży.

Mało która para narzeczonych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są zdjęcia ślubne. Niewiele osób myśli o nich przed dniem ślubu czy wesela, więc dopiero potem, gdy otrzyma się je od fotografa, dostrzega się albo ich wady, albo zalety. Nagle widoczne stają się wszystkie mankamenty. Czasami też tych zdjęć jest po prostu za mało, by móc wybrać spośród nich naprawdę atrakcyjne fotografie. A każdy chce i każdy powinien je mieć. Nie ma nic przyjemniejszego od przeglądania albumów ślubnych, kryjących w sobie najpiękniejsze wspomnienia ze ślubu i samego wesela.

Aby nie dopuścić do sytuacji, w której nie będzie się zadowolonym z uzyskanych zdjęć, należy wcześniej dobrze przyłożyć się do wyboru odpowiedniego fotografa. Dobry fotograf ślubny na pewno powinien działać z powołania. Tak jak ja musi z pasją podchodzić do swojej branży - to po prostu będzie po nim widać. Każdy, kto jest naprawdę zafascynowany tworzeniem zdjęć, potrafi opowiadać o nich całymi godzinami i to w taki sposób, że nawet jeśli te wypowiedzi są monologami, to można słuchać ich z wypiekami na twarzy.

ZOBACZ KILKA PEŁNYCH REPORTAŻY ŚLUBNYCH Z OKOLIC RZESZOWA I ŁAŃCUTA

Mój ulubiony styl to fotografia reportażowa. Staram się być uważnym obserwatorem i nie ingerować ponad potrzebę w to, co się aktualnie wydarza. Lubię, gdy efektem mojej pracy są zdjęcia o przyjemnym naturalnym klimacie, ekspresyjne i wzruszające.

Jakość i talent

Jakość oczywiście też jest ważna, ale fotografia tym różni się od innych branż zawodowych, że w niej najważniejszy jest jednak talent i autentyczna pasja. Umiejętności technicznych można się przecież nauczyć. Przeciętny człowiek, gdyby tylko poświęcił na to trochę czasu, mógłby sam dowiedzieć się, jak obrabiać zdjęcia ślubne czy nawet jak je wykonywać, by miały one wysoką jakość generowaną przez właściwe ustawienie modeli, dobre światło czy dopasowaną do warunków otoczenia ekspozycję. Z talentem trzeba się jednak urodzić. A tylko fotograf pełen pasji zdoła opowiedzieć swoimi zdjęciami całą historię. Przekaże na nich to wszystko, co dla samej pary młodej było najważniejsze. Oczywiście uwzględni także jej indywidualne pragnienia czy wymagania. Fotograf ślubny zawsze przeprowadza z klientami długie rozmowy na temat ich oczekiwań, zanim przejdzie już do konkretnego działania.

Kiedy szukać fotografa ślubnego?

Wesele już za pasem, a ty wciąż nie wiesz, jakie firmy bądź jacy specjaliści będą je obsługiwać? Masz już wybraną salę i ustalony dzień ślubu oraz przygotowane zaproszenia dla gości, ale dalej nie zdołałeś ustalić, jaki fotograf ślubny zajmie się czynnością tak ważną, jaką jest robienie zdjęć? Czym prędzej powinieneś nadrobić zaległości. W żadnym wypadku nie zostawiaj tej decyzji na ostatnią chwilę. Skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o wolny termin.

Ile trzeba zapłacić za zdjęcia ślubne?

W typowej branży usługowej cena zawsze ma znaczenie. Na pewno w jakimś stopniu będziesz się nią kierować, gdy twoim celem staną się zdjęcia ślubne, czyli gdy zaczniesz szukać dobrego fotografa na swoje wesele. Co takiego wpływa zatem najmocniej na cenniki fotograficznych usług? Czy od ilości zdjęć może zależeć to, ile ostatecznie za nie zapłacisz? Na pewno te i jeszcze inne pytania od paru miesięcy chodzą ci po głowie. Zaraz na szczęście zdobędziesz na nie wyczerpujące odpowiedzi i będziesz mógł lepiej rozplanować cały swój budżet na wesele.

Wynajem fotografa ślubnego nigdy nie jest małym wydatkiem. Z tym po prostu trzeba się pogodzić. Za każdym razem, gdy postanowisz wynająć fotografa na kilka godzin, by obsługiwał on przyjęcie (nie tylko weselne), odczujesz to w swoim budżecie, który z tego powodu zostanie mocno nadszarpnięty. Cenniki usług fotografów ślubnych będą się jednak od siebie różnić. Niektórzy (zwykle nowicjusze) biorą niewiele ponad tysiąc złotych za obsługę wesela, inni z kolei za tę samą pracę życzą sobie trzykrotnie więcej, czyli już prawie pięć tysięcy. Pamiętaj też, by od razu pomyśleć o tym, czego w ogóle sobie życzysz.

Na pewno zainteresują cię głównie zdjęcia ślubne, ale może warto też rozważyć opcję wykonania jakiegoś filmu. Tylko uważaj, by nie przesadzić z jego długością. Do zdjęć na pewno będziesz chętnie i często wracać, podczas gdy takie filmy zwykle oglądane są wyłącznie zaraz po weselu, a później jakoś się o nich zapomina i rzuca się je w kąt. Nie warto więc przepłacać na czymś, co Ci się do niczego nie przyda. A jeśli w ogóle nie przepadasz za podobnymi klipami, równie dobrze możesz zdecydować się wyłącznie na same zdjęcia ślubne. To też jest fajne wyjście z sytuacji i sposób na zaoszczędzenie paru tysięcy lub kilkuset złotych.

A zamiast przeznaczać tę dodatkową kwotę na zupełnie zbędny film, lepiej zrobisz, gdy zainwestujesz w profesjonalną sesję narzeczeńską. Z chęcią ją dla ciebie wykonam. Dzięki niej złapiecie trochę doświadczenia i później już bez trudu będziecie pozować. Zdjęcia wyjdą wtedy znacznie lepiej. A wy nie będziecie się nimi aż tak bardzo stresować.

Fotograf ślubny Rzeszów

Portfolio

Mój ulubiony styl to fotografia reportażowa. Staram się być uważnym obserwatorem i nie ingerować ponad potrzebę w to, co się aktualnie wydarza. Lubię, gdy efektem mojej pracy są zdjęcia o przyjemnym naturalnym klimacie, ekspresyjne i wzruszające.